Гарантування вкладів фізичних осіб

Повідомлення

Про розміщення відеороликів про систему гарантування вкладів фізичних осіб в Україні на офіційному сайті та у відділеннях банку

 

Шановні вкладники!

Повідомляємо Вам, що в рамках реалізації інформаційної політики Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (надалі - Фонд) та забезпечення організації проведення роз’яснювальної роботи серед громадськості, Фондом було виготовлено два короткометражні відеоролики про систему гарантування вкладів фізичних осіб під назвою: «Вмів заробляти, вмій зберігати» та «Гарантія сімейних заощаджень», які були створені з метою поширення серед громадськості (вкладників та потенційних вкладників) інформації про гарантії заощаджень в банках-учасниках Фонду.

Відеоролики Ви можете переглянути за наступними посиланнями:

Вмів заробляти, вмій зберігати;

Гарантія сімейних заощаджень.

 

Крім того, з метою підвищення фінансової обізнаності громадян, Фондом були виготовлені наступні освітні відеоролики:

Дії вкладника у випадку віднесення банку до категорії неплатоспроможних;

Про систему гарантування вкладів фізичних осіб;

Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб;

Депозитний договір без таємниць.

 

Основним завданням діяльності Фонду, як установи, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку, є захист прав вкладників банків і збереження довіри громадян до банківської системи країни в цілому. Однією із функцій Фонду відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» є підвищення рівня фінансової грамотності населення.

 

У зв’язку з цим, на офіційній сторінці Фонду в мережі Інтернет у розділі «Фінансова просвіта» у вільному доступі розміщено «Освітній курс з фінансової грамотності ФГВФО». Цей освітній курс був розроблений за підтримки експертів Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) і складається з двох модулів. Завдання першого модуля «Банківські продукти та послуги» - пояснити як працює фінансова система та банки зокрема. Пройшовши цей модуль, користувачі ознайомляться з перевагами обслуговування у банку, видами банківських рахунків та процедурою їх відкриття, юридичними правами та обов’язками споживачів банківських послуг. Другий модуль курсу присвячений системі гарантування вкладів фізичних осіб. Ознайомившись з ним, користувачі дізнаються, які вклади відшкодовуються Фондом, зрозуміють, які кроки необхідно зробити для того, щоб отримати гарантоване відшкодування коштів за вкладом у випадку, якщо банк стане неплатоспроможним. Матеріали курсу містять посилання на тексти відповідних статей законів. Після кожного модуля є тести для перевірки знань та пояснення використаних у матеріалах термінів.
Пройти освітній курс Ви можете за наступним посиланням:

http://www.fg.gov.ua/fin-prosvita

 

Більш детальну інформацію про систему гарантування вкладів фізичних осіб Ви зможете дізнатись на веб-сайті Фонду гарантування вклдадів фізичних осіб в розділі "Для вкладників".